W dniach 27 – 28 maja odbyło się 29. Święto Pieczarki. Imprezę rozpoczął pierwszy turniej sołectw zorganizowany w ramach pieczarkowego święta. W zawodach wzięło udział dwanaście sołectw. Uczestnicy zmagali się w pięciu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były to m.in. wbijanie gwoździ, slalom w alkogoglach, przenoszenie wody w kubeczku oraz prezentacja wsi. W turnieju pierwsze miejsce wywalczyła pięcioosobowa ekipa z Pruszkowa przed Zieminem i Piotrowem Wielkim. Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem, na pewno nie był to ostatni turniej wsi. Na pieczarkowej scenie zaprezentowały się grupy i soliści działający w Centrum Kultury, soliści ze szkoły rock&rolla, wokaliści Studia Piosenki. Publiczność rozgrzał zespół  „XYZ”. Na zakończenie publiczność w ramach kina letniego obejrzała dwa filmy: „Tajemniczy Ogród” i „Last Vegas”.

Niedziela upłynęła pod znakiem konkursu kulinarnego, który został rozegrany w namiocie Urzędu Miejskiego. Podobnie jak w poprzednich latach panie z Kół Gospodyń przygotowały pyszne dania. Odbył się także konkurs na Miss i Mistera 29. Święta Pieczarki oraz konkurs na największą wyhodowaną pieczarkę. Scena tego dnia obfitowała w liczne wydarzenia muzyczne, występy cheerleaderek, formacji „Kanapowcy”, koncert Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Wilkowianie”, wokalistów Studia Piosenki oraz koncert zespołu „Nobel Band”. Na scenie pojawił się również DJ Matrix a w wakacyjnym repertuarze zespół „Wakacyjni”. Publiczność doskonale bawiła się w letnich piosenkach, które wybrzmiały ze sceny.  Uwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Classic, który porwał zgromadzone przed sceną tłumy do śpiewania.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaznaczyli swój udział i wkład w organizację „Święta Pieczarki”, za udział finansowy, rzeczowy a także organizacyjny. Za każdy przejaw dobrej woli i wsparcie bardzo dziękujemy.  Zapraszamy na 30. Jubileuszowe Święto Pieczarki w 2024 roku.

PEŁNA FOTORELACJA DOSTĘPNA W LINKACH:

TURNIEJ SOŁECTW  -> tutaj

KONKURS KGW -> tutaj

ŚWIĘTO PIECZARKI  -> tutaj

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI