wosp

Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 30 stycznia w Centrum Kultury w Wielichowie. Był to wyjątkowy finał również dla Gminy Wielichowo, ponieważ zagraliśmy tutaj po raz 15.!

Wielichowski sztab liczył w tym roku 40 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin kwestowali na ulicach gminy.

Od godziny 12:00 można było przejechać się wrakiem z ekipą Wrak Race Trzcinica. O godz 12:00 na Sali wiejskiej w Wilkowie Polskim odbyła się Zumba. Finał w Centrum Kultury w Wielichowie rozpoczął się o godzinie 14.30 wystąpieniem Pani Burmistrz Honoraty Kozłowskiej. Następnie na scenie zaprezentowały się grupy cheerleaderek, dzieci z Przedszkola „Świat Bajek”, wokalistki i wokaliści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie oraz zuchy z 15 Gromady Zuchowej w Wielichowie. Część artystyczną zakończył występ grupy perkusistów „The Big Three”, Dj Matrixa, Sebixa oraz Studia Rock&Rolla.

W między czasie dzieci mogły pomalować sobie twarze, można było skosztować jubileuszowego tortu oraz wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wielichowo.

Wolontariuszem, który zebrał najwięcej datków okazała się Gabriela Ceglarek z niewyobrażalną kwotą 4.149,57zł.

Aukcję prowadził dyrektor Centrum Kultury Grzegorz Herman oraz Paweł Michalski przy pomocy Pań: Emilii Michalskiej i Agnieszki Krzyczyńskiej.

Zakończeniem tego wyjątkowego dnia było „światełko do nieba”.

Do udziału w pracach na rzecz Orkiestry włączyło się bardzo wiele osób, firm i instytucji. Do tej długiej listy dochodzą wszystkie szkoły i przedszkola z terenu gminy, strażacy, harcerze, motocykliści, pracownice Banku Spółdzielczego w Wielichowie, pracownicy Centrum Kultury i biblioteki, rodzice i opiekunowie, ekipa Wrak Race Trzcinica, myjnia BKF w Wielichowie, Prywatne Przedszkole Wiercipięta, Restauracja MDS, prowadząca zumbę Pani Magdalena Śledź-Roesler oraz przyjmująca w dniu finału w swoim zakładzie fryzjerskim Pani Rozalia Gajska. Dziękujemy także firmom, które w tym roku wsparły nasz sztab stawiając u siebie puszkę stacjonarną.

Kwota jaką udało się zebrać jest ogromna, nie jest ona jeszcze potwierdzona przez bank ale możemy ogłosić, że podczas 30.Finału WOŚP dzięki Państwu udało zebrać się 72.601,75 zł ! Pieniądze cały czas spływają i cały czas je liczymy , także kwota na pewno będzie rosła.

Jesteście niesamowici, DZIĘKUJEMY! Do zobaczenia za rok. SIEMA !!!

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI