22 kwietnia obchodzimy „Dzień Ziemi”, i  z tego też powodu zaprosiliśmy grupę 6 – latków z Przedszkola w Wilkowie Polskim na  lekcję biblioteczną o ekologii.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania książeczki „Lekcja przyrody”  z której dowiadują się  jak Świnka Peppa i jej przyjaciele sprzątają leśną polanę, sadzą drzewa i segregują śmieci.

Po przeczytaniu opowiadania sprawdziliśmy wiedzę naszych najmłodszych na temat segregacji i recyklingu śmieci oraz ochrony środowiska. Podczas rozwiązywania szeregu zadań o przyrodzie przedszkolaki wykazali się sporą wiedzą na temat ekologii, a pomysłowość dzieci dotycząca ratowania naszej planety Ziemi pozytywnie nastraja do świata i przyszłości.

Praca plastyczna była również ściśle związana z tematem ochrony środowiska, a dokładnie z formą recyklingu plastikowych butelek. Dzieci miały okazje wykonać piękne skarbonki świnki. Przy okazji dowiedziały się, że w małym stopniu nawet oni mogą przyczynić się do odzyskania surowców z odpadów.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zrozumieć dzieciom, że to w jaki sposób dbamy o planetę ma bezpośredni wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy.

Fotorelacja z zajęć tutaj.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI