Sport to zdrowie

Pod takim hasłem w niedzielę 26 września na Motostacji w Wielichowie odbył się festyn sportowo-rekreacyjny. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja im. Rudolfa Mossego w Grodzisku Wlkp. i Ochotnicza Straż Pożarna w Wielichowie. Przez dwa dni trwała zbiórka pieniędzy na zakup wyposażenia nowej karetki, która od listopada będzie stacjonować w Wielichowie. Kulminacyjnym punktem zbiórki był festyn, którego bogaty program dostosowany był do całych rodzin.
Uroczystego otwarcia festynu dokonali Agnieszka Linkiewicz – Mendel prezes Fundacji im. Rudolfa Mossego w Grodzisku Wlkp., Adam Szczepaniak prezes OSP Wielichowo w asyście Honoraty Kozłowskiej burmistrza Wielichowa, Haliny Sroczyńskiej dyrektora SP ZOZ w Grodzisku Wlkp., Jan Grochowy radny powiatowy i Andrzej Ciorga prezes LOK Wielichowo. Imprezę rozpoczął koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego. Następnie przed publicznością zaprezentowały się wokalistki z Chórku Wesołych Chmurek przygotowane przez Damiana Popiołkiewicza. W tym samym punkcie programu wystąpił instrumentalista ze Szkoły rock&rolla Jana Janury. Duży aplauz licznie zgromadzonej publiczności wywołał występ cheerleaderek „Mini skład, „Czirczerki” oraz Cheer 18+ „Jak nie my to kto”. Wszystkie grupy przygotowała Joanna Drzewiecka. Ostatnim punktem programu artystycznego był koncert grupy „The Big Three” z grającym instruktorem Markiem Szczechowskim.
Aby jeszcze bardziej rozreklamować festyn po uroczystym otwarciu na trasie Wielichowo, Dębsko, Prochy, Wielichowo przejechał barwny, głośny i liczny korowód pojazdów.
Program artystyczny to nie wszystko , co przygotowali organizatorzy. Wiele działo się również w miejscu gdzie zaparkowały pojazdy OSP, wojskowe honkery, pojazdy grup rekonstrukcyjnych, maluchy i motocykle. Pokazy broni, sprzętu wojskowego, wyposażenia wozów strażackich, tych zabytkowych jak np. Star A26P z 1973 roku OSP Grodzisk Wlkp. Dużym zainteresowaniem cieszył się podnośnik koszowy OSP w Rakoniewicach. Druhowie przygotowali konkurs, który polegał na ustawianiu wieży skrzynek. Zawodnik zabezpieczony był linami i musiał wykazać się sporymi umiejętnościami aby ułożyć wieże z np. 17, 20 czy 22 skrzynek. Grupa rekonstrukcji historycznej Gratz z Grodziska Wlkp. przygotowała pokaz czerwonej taktyki. Można było również wylicytować rzut granatem ćwiczebnym. Przez ponad trzy godziny trwania imprezy przez Motostację przewinęło się bardzo wiele osób. A to nie wszystkie atrakcje. Na chętnych czekało strzelanie z broni ASG. Stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. oferowało porady prawne, odblaski dla najmłodszych, można było nałożyć alko-gogle i zobaczyć jak wygląda świat po spożyciu alkoholu. Samodzielny Publiczny ZOZ Grodzisk Wlkp. przygotował punk pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru w krwi oraz zwiedzanie ambulansów. Ratownicy wspólnie z OSP Wielichowo przeprowadzili symulację wypadku drogowego z udziałem poszkodowanego. Druhowie z OSP Śniaty ustawili tor przeszkód, na którym m.in. po raz pierwszy wystartowała MDP Wielichowo. Było jeszcze malowanie twarzy gdzie uwijały się harcerki z 9 Drużyny Harcerskiej w Wielichowie i przepyszne placki upieczone przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Wielichowo.
W ramach festynu charytatywnego „Sport To Zdrowie” w sobotę 25 września LKP Pieczarka zorganizowała mini turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Podczas turnieju została prowadzona zbiórka pieniędzy na doposażenie nowej karetki pogotowia która od listopada będzie stacjonować w Wielichowie. Pogoda i dobra zabawa dopisała, najmłodsi piłkarze zostali podzieleni na kilka drużyn aby rozegrać miedzy sobą mecze. Na koniec turnieju Burmistrz Honorata Kozłowska wręczyła każdemu z uczestników pamiątkowe złote medale podkreślając, że w tego typu imprezach każdy jest zwycięzcom.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Honorata Kozłowska Burmistrz Wielichowa.
W kolejnym artykule przyjdzie czas na podziękowania dla wszystkich którzy uatrakcyjnili program imprezy. Ale już teraz należą się podziękowania dla wolontariuszek i wolontariuszy z 9 Drużyny Harcerskiej „Buki” im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wielichowie, którzy przez dwa dni zbierali pieniądze. Puszki wystawione były również na festynie i po podliczeniu możemy poinformować, że zebraliśmy 6.431,64 zł w tym 2,31 euro.
To nasz wspólny sukces, Państwa, którzy wrzucali pieniądze i wspierali nas w organizacji oraz wolontariuszy.
GORĄCO DZIĘKUJEMY !!!

Pełna fotorelacja z festynu „tutaj”

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI