Na czwartek, 18 stycznia w kalendarzu nietypowych świąt wpisany jest Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia urodziny obchodzi A. A. Milne, autor książek dla dzieci o miłośniku miodku. Pisarz urodził się w 1882 roku w Londynie, a w 1926 roku dla swojego synka Krzysia napisał książkę o przygodach jego maskotek. Czy jest ktoś, kto nie zna Kubusia Puchatka – misia o bardzo małym rozumku, i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu?🤔 Szczerze wątpliwe.
W ten dzień w naszej bibliotece odbywają się spotkania w „Klubie Fąfla” z najmłodszymi dziećmi , więc nie mogło być inaczej jak urodzinowo😍. Dzieci odśpiewały tradycyjne sto lat dla jubilata, a następnie wysłuchały krótkiej historii zatytułowanej : „ Kubuś Puchatek idzie do lekarza”.
Jest to opowiadanie o Kubusiu, który idzie do lekarza na szczepienie. Troszkę burczy mu w brzuszku z przejęcia, ale Krzyś trzyma go za łapkę i dodaje otuchy. Doktor Sowa bada Puchatka i nawet pozwala mu posłuchać bicia serca przez stetoskop. Historia ta pomaga dzieciom oswoić się z gabinetem lekarskim i pokonać lęk nawet przed szczepieniem. Okazuje się, że nasze dzieci nie koniecznie lubią igły🤭.
W związku z tym, że już niedługo przypada Dzień Babci i Dziadka praca plastyczna polegała na wykonaniu laurki dla swoich dziadków. Dzieci włożyły w pracę tę całe swoje serce.
Fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI