„Calineczka” jest jednym z najbardziej uroczych dzieł duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Jest baśnią uwielbianą przez dzieci zarówno teraz jak i kiedyś. Na ostatnich zajęciach z najmłodszymi, dzieci miały okazję wysłuchać i obejrzeć tę piękną baśń na kartach teatrzyku kamishibai.

Bajka opowiada o losach malutkiej dziewczynki, niewiele większej od kciuka, która wykluwa się z ziarnka jęczmienia. Porwana przez żabę przeżywa różnorodne przygody i przy okazji stopniowo odkrywa, gdzie naprawdę należy i kogo naprawdę kocha. Calineczka, mimo swoich niewielkich rozmiarów, wykazuje się wielkim sercem i odwagą. Historia uczy,  że każdy niezależnie od wyglądu czy pochodzenia, zasługuje na miłość i akceptację.

Po wysłuchaniu baśni przyszła kolej na pracę plastyczną, a tak naprawdę eksperymentROZKWITAJĄCA LILIA WODNA. Zadaniem dzieci było wycięcie i pokolorowanie pięknego kwiatka, w którego środku dzieci miały namalować bohaterkę opowiadania – Calineczkę. Dlatego był to pewnego rodzaju eksperyment, bowiem po włożeniu kwiatów do wody miały one naprawdę rozkwitnąć, pokazując naszą bohaterkę opowiadania . Ten prosty eksperyment dla dzieci wyglądał jak czary😊! A czy się udał?! Proszę obejrzeć fotorelację.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI