Przebija się przez śnieg
przebiśnieg,
przebija,
wyciąga zieloną szyję
milimetr po milimetrze.
A gdy już się przebije,
woła: – Nareszcie żyję!
„Przebiśnieg” – (Wanda Chotomska)
Przebiśnieg na przedwiośniu oznaczać może jedno- wiosna już tuż, tuż.🌞 Nasi najmłodsi uczestnicy czwartkowych spotkań w bibliotece doskonale znali pierwsze oznaki tej pory roku. Plan był taki aby dzieci wykonały pracę plastyczną pt: pierwszy znak wiosny-przebiśnieg. Po raz kolejny dzieci zaskoczyły nas swoją wiedzą. I tak przebiśnieg nie został królem prac plastycznych.😁 Dołączyły do nich szafirek oraz krokus, które również zostały zauważone jako pierwsze symbole wiosny.
Dzieci doskonalą swoją sprawność manualną wykonując różnorodne prace plastyczne płaskie i przestrzenne. Sprawia im to wiele radości. Coraz lepiej radzą sobie z malowaniem, wycinaniem, rozplanowywaniem i układaniem kompozycji .
Wykonując swoją pracę wykazały się różnorodnymi możliwościami o stopniu trudności dostosowanym do nich.
Nie zabrakło też nam czasu na obejrzenie nowości książkowych zakupionych dla nich. I tak powstała lista oczekujących na wypożyczenie kolejnych książek z cyklu „Samochodzik Franek” czy też „Książkożercy”. 😉
Musimy się również pochwalić nowym czytelnikiem oraz uczestnikiem naszych spotkań. Jest nim 4 letni Oskar, który został przyjęty przez dzieci niezwykle życzliwie. Gratulujemy!
 Zdjęcia tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI