„Klub Fąfla” – zakładka do książki.
Na ostatnich zajęciach w bibliotece postanowiliśmy skorzystać z ostatnich dni lata i pięknej pogody. I tak: była zabawa na świeżym powietrzu, praca plastyczna i oczywiście czytanie książki.
Przy okazji zabawy na placu zabaw dzieci miały zadanie nazbierać kwiatów, które były potrzebne do wykonania pracy. Tym razem robiliśmy ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI. Nie ma znaczenia, czy jest wykonywana z szablonu czy też kreatywna. Każda tego rodzaju praca plastyczna rozwija w dzieciach kreatywność i zdolności manualne.
I tak też było z tym zadaniem. Dzieci otrzymały podstawę zakładki – z folii samoprzylepnej. A ich praca polegała na ułożeniu na folii własnego kwiatowego wzoru. Nie dość, że powstały piękne i niepowtarzalne zakładki, to jeszcze w dzieciach zrodziło się poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Dzięki niej nasi mali czytelnicy zaznaczą miejsce w książce, na którym rodzic skończył czytanie, a także z wielkim zadowoleniem i z niezwykłą dbałością o książkę, będą patrzeć na to niezwykłe, własnoręcznie wykonane dzieło.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI