4 maja obchodzony był  „Dzień Strażaka”. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Wielichowie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Magiel w Wielichowie przygotowała wystawę, na której prezentowane są fotografie zgłoszone w otwartym naborze prac, wykonane przez Druhny i Druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wielichowo.

W wystawie udział biorą:

Piotr Bednarczyk, Krystian Błażejczak,  Anna Dodat, Zbysław Dodat, Zbigniew Galusik, Dariusz Jakubowski, Andżelika Lehmann, Grzegorz Lehmann, Kinga Lehmann, Mirosław Mocek, Mateusz Papierz, Dawid Szafrański, Grzegorz Wojciewski.

W jednostkach OSP powoływana przez Zarząd może być funkcja „Kronikarz – Sekretarz”. Zadaniem kronikarza jest prowadzenie kroniki. W regulaminie umundurowania OSP znajdujemy naszywkę na rękaw oznaczającą funkcję kronikarza – otwarta książka. Na wystawie prezentujemy prace nie tyle powołanych na funkcję kronikarzy, ale tych strażaków, którzy często anonimowo przekazują  w pierwszej kolejności fotografie dla prasy, mediów. To współcześni metaforyczni „Kronikarze”, którzy za pomocą aparatów telefonów komórkowych zostawiają cyfrowy ślad i zapis zdarzeń.

Serdecznie zapraszamy do indywidualnego oglądu ekspozycji fotografii strażackiej – „Kronikarze”. Prezentowane prace to autorskie zdjęcia członków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wielichowo.  Wystawa zostanie podsumowana finisażem. O terminie będziemy Państwa informować.

Prace poszczególnych „Kronikarzy” można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 w przestrzeniach Biblioteki Publicznej w Wielichowie, ul. Pocztowa 16, 64-050 Wielichowo.

Wystawa pod Patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Czas trwania wystawy 4.05. – 11.06.2021 r. Serdecznie zapraszamy. Kurator wystawy –  Dawid Szafrański

ci

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI