
Ogólnopolska akcja ,, Narodowe Czytanie” na stałe zagościła w kalendarzu jako wydarzenie, które ma na celu propagowanie polskiej literatury pięknej i wzmacnianie wspólnej tożsamości narodowej. Tegoroczna edycja odbyła się po raz 14 i w naszej gminie miała miejsce 8 września w pięknej parkowej scenerii przed pałacem w Wielichowie. Tym razem rolę główną akcji pełniła twórczość Jana Kochanowskiego . Interpretacji fragmentów trenów , pieśni i fraszek podjęli się zaproszeni goście : członkinie KGW z gminy Wielichowa . seniorzy z Stowarzyszenie Seniorów „Druga Młodość” oraz uczniowie klas ósmych z Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Wielichowie.. Odbiorcami czytania byli mieszkańcy gminy oraz uczniowie, którym dziękujemy za wspólne celebrowanie tejże akcji. W jedną całość wydarzenie spinała pani dyrektor Urszula Dopierała wraz z lektorami tworząc fantastyczną atmosferę. Było więc nie tylko poważnie, ale też trochę nostalgicznie oraz zabawnie.



