Ogólnopolska akcja ,, Narodowe Czytanie” na stałe zagościła w kalendarzu jako wydarzenie, które ma na celu propagowanie polskiej literatury pięknej i wzmacnianie wspólnej tożsamości narodowej. Tegoroczna edycja odbyła się po raz 14 i w naszej gminie miała miejsce 8 września w pięknej parkowej scenerii przed pałacem w Wielichowie. Tym razem rolę główną akcji pełniła twórczość Jana Kochanowskiego . Interpretacji fragmentów trenów , pieśni i fraszek podjęli się zaproszeni goście : członkinie KGW z gminy Wielichowa . seniorzy z Stowarzyszenie Seniorów „Druga Młodość” oraz uczniowie klas ósmych z Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Wielichowie.. Odbiorcami czytania byli mieszkańcy gminy oraz uczniowie, którym dziękujemy za wspólne celebrowanie tejże akcji. W jedną całość wydarzenie spinała pani dyrektor Urszula Dopierała wraz z lektorami tworząc fantastyczną atmosferę. Było więc nie tylko poważnie, ale też trochę nostalgicznie oraz zabawnie.

https://www.facebook.com/CentrumKulturyWielichowo/posts/pfbid02GW6hTsZMHVYKHoQ69PsH9XhDmtAj2sEGp4MGeey7w138xdVygarAYcsHd7J44LuPl?locale=pl_PL

GODZINY OTWARCIA:

  • poniedziałek 08.00-16.00
  • wtorek 09.00-17.00
  • środa 09.00-17.00
  • czwartek 09.00-17.00
  • piątek 09.00-17.00
  • sobota 8:00-12:00

    (dwa razy w miesiącu)