Dnia 29 września – piątek-obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysł powstał w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka również włączyła się do tej akcji odwiedzając Przedszkole „Gacek” w Śniatach z wyjątkowym teatrem . Wyjątkowym bo japońskim. Teatr o tajemniczej nazwie Kamishibai, to teatrzyk w drewnianej skrzyneczce. Całkiem nowe doświadczenie sprawiło, że dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały bajki pt: „Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”. Bajki z przesłaniem nauki poszanowania przyrody oraz stylu zdrowego odżywiania. Okazało się, że nawet najmłodsi nasi słuchacze doskonale znają te zasady. Na koniec dzieci otrzymały rysunki z zadaniem pokolorowania głównych bohaterów oraz wszystkich zdrowych przekąsek, a pominięciem tych, które doprowadziły do słodkich kłopotów wiewiórkę🙃.
Jak od lat powtarzają nam pomysłodawcy akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wystarczy poświęcić 20 minut dziennie, codziennie – na czytanie dziecku, bowiem jest to jedna z najlepszych inwestycji, jakie może rodzic zapewnić swojemu dziecku. Wspólne, głośne czytanie jest znakomitym sposobem na wdrożenie dziecka do świata książki.
W ramach odwiedzin przedszkola biblioteka zorganizowała również-dla dzieci z zerówki- warsztat plastyczny. W związku z tym, że temat jesienny jest dzieciom obecnie bardzo bliski, praca plastyczna też dotyczyła tej pory roku. Za pomocą odpowiedniej techniki dzieci wykonały jesienny pejzaż brzozowego lasu. Zasadniczo używaliśmy taśmy maskującej, tekturki, farb oraz pędzli – czyli dość nietypowo. Efekt zaskoczył samych artystów.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do odwiedzin naszej biblioteki. Zapewniamy, że jest z czego wybierać.🙂
Zdjęcia tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI