Nasze cykliczne spotkania „Popołudnie z książką” nadal w klimatach jesiennych.
Na ostatnich zajęciach wykorzystaliśmy jesienne liście 🍁do stworzenia ciekawych prac. I komu… jak nie dzieciom 😉 może WYOBRAŹNIA pomóc w stworzeniu z liści : dinozaura, ptaszka, rybki czy nawet ufoludka 😄.
Wyobraźnia to coś magicznego – coś co kształtuje się u dzieci dzięki książkom. Kiedy dzieci czytają lub kiedy słuchają jak my im czytamy, wkraczają w świat własnej wyobraźni. Wkroczenie w ten świat pozwala im zobaczyć np. : dziewczynkę która może zmieścić się w łupinie orzecha i kreta który chce ją poślubić. Czytając setce dzieci tą samą książkę, możemy mieć pewność, że każde z nich przedstawiony w niej świat widzi zupełnie inaczej. Tak działa właśnie wyobraźnia.
Nasze „Popołudnie z książką” w bibliotece upłynęło, nie tylko na tworzeniu pracy plastycznej, ale właśnie na słuchaniu takich opowieści, dzięki którym została uruchomiona ich wyobraźnia. Tym razem legendy o lisie, która pozwoliła dzieciom zrozumieć skąd wziął się kolor rudy futra lisa. Runo leśne w kolorach jesiennych liści pozwoliło mu ukryć się przed wzrokiem myśliwych i sprawiło, że stał się rudy jak jesienna ziemia i krzewy. Mówi się, że właśnie od tego czasu lisy są rude. A jak to z legendami bywa coś w niej prawdy a coś baśni.

Fotorelacja tutaj.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI