„Popołudnie z książką”.
Dzień Zakochanych, popularnie nazywany walentynkami, przypadający 14 lutego jest dobrą okazją do zastanowienia się nad znaczeniem uczuć w życiu człowieka. Warto wykorzystać to święto do rozmowy z dziećmi o tym, czym jest miłość i zakochanie, i że równie ważne są przyjaźń, troska o drugą osobę, radość z przebywania z innymi, życzliwość, szacunek czy okazywanie sobie sympatii.
W bibliotece również postanowiliśmy uczcić to święto. Na dzieci czekała niespodzianka w formie serca❤️ a w niej ciasteczko z „wyzwaniem” na ten szczególny dzień. Wyzwania były różne:
• powiedz komuś coś miłego
• przeczytaj wiersz o miłości
• wyciągnij pierwszy dłoń na zgodę
• spędź wieczór bez telefonu
• przytul kogoś itp.
Nie wszyscy byli zadowoleni z wyzwań, ale obiecali spróbować ich dotrzymać. W końcu bycie miłym działa też zwrotnie, a okazywanie sympatii jest bardzo ważne we wspólnym przebywaniu.
W kolejnej części spotkania dzieci mogły oddać się przyjemności na którą od dawna czekały. Z racji tej, że są ferie to postanowiliśmy spełnić ich życzenie, a mianowicie robienie bransoletek. Dzięki uprzejmości jednego z chłopców, który podarował nam komplet gumek, dzieci mogły nauczyć się robienia takich to właśnie bransoletek. Nie było to wcale aż tak łatwe jak mogłoby się najpierw wydawać. Na szczęście dzieci szybko zrozumiały na czym polega ta metoda, dzięki czemu niektórzy zdążyli zrobić nawet nie jedną sztukę😊.
Fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI