Za oknem coraz więcej odcieni żółci, czerwieni i brązów i dlatego postanowiliśmy sięgnąć po książkę „Jesień w Klinice Leśnych Zwierząt w Leśnej Górce” T. Szweda, a dokładniej po opowiadanie „Gra w kolory”. Ciepła i wzruszająca, niekiedy zabawna historia, która obrazuje piękno jesieni i jej barw, za pomocą słów. Zainspirowani opowiadaniem zabraliśmy się do działania, czyli do naszej pracy plastycznej! Z kartonów, farb, plasteliny i przy pomocy sprawnych rąk, powstały przestrzenne jesienne prace 3D, pełne kolorów i wyobraźni. Co prawda było przy tym sporo pracy, ale nie zabrakło też czasu na zabawę i wyzwania ruchowe, które wywołały mnóstwo śmiechu i radości! 😀
Nasze cykliczne spotkania zawsze łączą czytanie, twórczość i dobrą zabawę – i tym razem również udało się stworzyć wyjątkowy, ciepły klimat. Mamy nadzieję, że te chwile zostaną z dziećmi na długo.
Fotorelacja tutaj.