Światowy Dzień Ziemi🌏 to doskonała okazja, aby chociaż przez chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy. Środowe spotkanie z dziećmi w naszej bibliotece było właśnie taką okazją.
Co możemy zrobić aby chronić nasze środowisko? Co oznacza słowo recykling czy segregacja? Jak być eko? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania zorganizowaliśmy zabawę edukacyjną , ekologiczny quiz oraz prace plastyczną. Quizy to dla dzieci bardzo lubiana forma nauki przez zabawę. Okazało się, że wszyscy posiadają niezwykłą wiedzę w tym temacie. Bardzo pomocne okazały się książki dostępne w bibliotece m.in. „Surowce wtórne” czy „Rady na odpady”. Natomiast słowo recykling, jest znane wszystkim, nie tylko z teorii ale również praktyki, gdyż wielokrotnie nasze prace plastyczne oparte są na surowcach wtórnych.
Dużą frajdę dzieciom sprawiła praca plastyczna, a przede wszystkim farba, z której tę pracę wykonali. Dzieci z wielkim zaciekawieniem patrzyli na mikrofalę🧐, która znalazła się w bibliotece. Mąka, sól, woda, farba oraz….mikrofala🙂,to wszystko było potrzebne aby powstał przestrzenny obraz naszej kochanej planety – ZIEMI! Ciekawym doświadczeniem była obserwacja farby, która pod wpływem ciepła zaczęła rosnąć jak ciasto…i to bez proszku do pieczenia!😉
Dla wszystkich było to ciekawie spędzone popołudnie z książką i „rosnącymi farbami”. 🙂
Fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI