Kosmos niezmiennie fascynuje w równym stopniu dużych, jaki małych. Biblioteka jest takim miejscem, w którym zgłębienie tego tematu okazuje się o wiele łatwiejsze dzięki licznym pozycjom książkowym.

Nasze środowe spotkanie z dziećmi upłynęło na znajdywaniu ciekawostek związanych właśnie z tym zagadnieniem. Temat ten okazał się dla dzieci niezwykle interesujący, a co ciekawe, temat dobrze im już  znany. Kosmos i jego tajemnice fascynują  je tak skutecznie, że większość starszych dzieci potrafiła wymienić wszystkie planety układu słonecznego. Książkami  które cieszyły się największym zainteresowaniem były atlas:  „Nasz układ słoneczny – kosmiczna podróż” oraz „Emilka i gwiazdka z nieba”. Dzieci dowiedziały się z nich wielu ciekawostek o układzie słonecznym, jak również obejrzeli wiele ilustracji przedstawiających wygląd naszych ośmiu planet. Poznały też sprytny sposób na zapamiętanie nazw planet w odpowiedniej kolejności.

Wszystkie te informacje wykorzystali w zadaniu polegającym na tworzeniu mini- kosmosu. Namalowali czarną planszę imitującą wieczorne niebo oraz najjaśniejszą gwiazdę układu słonecznego – SŁOŃCE. Następnie umieścili na orbitach planety, o których wyglądzie  dowiedzieli się z ilustracji książkowych. Nie zabrakło tez rakiety, którą co niektórzy chcieliby się wybrać w kosmiczną podróż:) Dziecięce marzenia i wyobraźnia  mają magiczną moc i może kiedyś jeszcze świat usłyszy o którymś z naszych dzieci.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI