Chcemy się pochwalić ciekawą niespodzianką, która czekała na dzieci uczestniczące w cotygodniowych środowych zajęciach w naszej filii bibliotecznej. Na wcześniejszych zajęciach wykonały pracę plastyczną ,która była podpowiedzią tejże niespodzianki😉.
I tak „Popołudnie z książką” tym razem wyglądało zupełnie inaczej. A to za sprawą zaproszonego do nas gościa Pana Bartosza Gracza z Wielichowa- hodowcy papug.
Pan Bartosz jest wielkim pasjonatem tych pięknych ptaków. Okazało się, że już od najmłodszych lat zajmował się hodowlą…tylko że gołębi😉. Potem przyszedł czas na papugi faliste i pierwsze niepowodzenia. Jednak upór i ciekawość tych ptaków zwyciężyła. I tak jego hodowla się rozrosła. A dziś posiada około 300 papug i wiele zdobytych medali i pucharów.
Aby hodować te przepiękne ptaki, potrzebna jest ogromna wiedza, którą bez wątpienia nasz gość posiada i z wielką chęcią dzieli się z innymi. Przekonały się o tym nasze dwie grupy dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z ich życia. Skąd pochodzą, jak należy o nie dbać i czym karmić. Do tego mogły obejrzeć film o hodowli naszego gościa oraz przywiezione przez pana Bartka papugi i pokarm którym się żywią. Oczywiście nie mogło się obyć bez pytań: -jakie słowa potrafią powiedzieć, co jedzą, jak długo żyją, czy mają swoje imiona a nawet czy można kupić papugę?
Nasze zajęcia były dla dzieci przyjemną lekcją edukacyjną a zarazem lekcją pokazującą, że marzenia są po to aby je spełniać – czego przykładem jest nasz gość. Jesteśmy pełni podziwu do pasji i ogromu pracy potrzebnej do prowadzenia takiej hodowli. Dziękujemy panu Bartkowi ,że zgodził się nas odwiedzić.
Cieszymy się, że możemy organizować dla dzieci takie spotkania, i mamy nadzieję, że dzięki temu wzbudzamy w dzieciach zainteresowanie otaczającym ich światem.
Fotorelacja- tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI