„Popołudnie z książką” nadal w klimatach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. A tu święta tuż…tuż, a śniegu brak☹️. A co zrobić kiedy pogoda nie stwarza nam świątecznego klimatu? Należy go stworzyć samemu🙃, tworząc świąteczno – zimowe ozdoby. I tak za sprawą kilku torebek śniadaniowych dzieci wyczarowały piękne śnieżynki ,albo jak kto woli😉– gwiazdy?! Zapewne, ze względu na ich rozmiar, nie zawisną na choince, ale w oknie już jak najbardziej.
Ozdoby fajna rzecz, ale najlepszą metodą wprowadzenia dzieci w ten świąteczny czas jest KSIĄŻKA. Magia czytania zawsze działa cuda. I tak było tym razem. Książka „Bajki od świętego Mikołaja” zawiera wiele ciekawych historii. Przeczytaliśmy jedną z nich zatytułowaną „Pomocnik Świętego Mikołaja” . Opowiada ona historię kotka, który został pomocnikiem samego Mikołaja i uwierzył w jego istnienie. Przekonał się o tym, że w zaledwie jedną noc Mikołaj zdąży trafić do wszystkich grzecznych dzieci na świecie. Jest to bowiem szczególna noc – NOC WIGILIJNA . Tak właśnie działa MAGIA ŚWIĄT !!!
Dlatego też dzieci nie muszą się martwić , że Mikołaj do nich nie zdąży dotrzeć. Wystarczy być tylko grzecznym przez cały rok.
Zapraszamy za tydzień na ostatnie już w tym roku zajęcia.
Krótka fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI