Z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek gościliśmy w naszej bibliotece Łukasza Wierzbickiego, który jest autorem książek dla dzieci, m.in. ,,Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek” czy „Ocean to pikuś”.

Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej w Wilkowie Pol.

Pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział historię niedźwiedzia Wojtka – przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa. Został on bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Natomiast przygody Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę stały się inspiracją do książki „Afryka Kazika”. Notabene obie te książki są lekturami dla klas 1-3. Zabrał też dzieci w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Historie bohaterów uatrakcyjniły prezentacja multimedialna i liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa, a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły zebraną publiczność. Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że młodzi uczestnicy słuchali go z zapartych tchem. Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji, bo jak zapewniał „gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś ciekawego…” i „ nikt inny tego za Was nie zrobi”. Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają te słowa i być może ktoś pójdzie w ślady pisarza.

Po zakończeniu spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu naszego gościa.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI