„Biblioteka. Otwierasz .Odkrywasz”. Tegoroczny Tydzień Bibliotek upłynął pod hasłem:

„Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”, dlatego nie mogło zabraknąć wydarzenia, które przeniosło dzieci prosto do świata wyobraźni i fantazji.

15 maja Filia Biblioteczna w Wilkowie Polskim zaprosiła przedszkolaki na spektakl „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek. Początkowo dzieci miały odwiedzić bibliotekę, jednak deszczowa pogoda postanowiła trochę pokrzyżować nasze plany. Na szczęście szybko udało się znaleźć rozwiązanie i tym razem to teatr odwiedził dzieci w przedszkolu. Przygody Alicji, Białego Królika, Szalonego Kapelusznika i innych niezwykłych bohaterów bardzo spodobały się małym widzom. Było dużo śmiechu, wspólnej zabawy i piosenek śpiewanych na żywo. Dzieci mogły na chwilę przenieść się do zaczarowanej krainy, w której wyobraźnia naprawdę nie zna granic. I chyba możemy śmiało powiedzieć, że spektakl okazał się wielkim sukcesem… skoro jeden z rekwizytów został prawie „uprowadzony”! Jednej z dziewczynek tak bardzo spodobał się króliczek, że nie chciała się z nim rozstać. Na szczęście nasi wspaniali aktorzy wykazali się ogromnym zrozumieniem i wspólnie udało się znaleźć szczęśliwe rozwiązanie tej „króliczej” historii. Takie spotkania najlepiej pokazują, że biblioteka naprawdę otwiera i odkrywa — dziecięcą wyobraźnię, radość i magię opowieści.

Dziękujemy Paniom z Przedszkola w Wilkowie Polskim za miłe przyjęcie.

Fotorelacja tutaj.