
Uroczyste otwarcie wyremontowanej Filii Bibliotecznej w Wilkowie Polskim 
W dniu 16.09.2025 odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej Filii Bibliotecznej w Wilkowie Polskim. Modernizacja, która trwała ponad 3 miesiące całkowicie odmieniła wnętrze oraz funkcjonalność placówki, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną dla czytelników i odwiedzających.
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego powitania gości przez Panią Burmistrz Honoratę Kozłowską oraz Dyrektora Centrum Kultury w Wielichowie Urszulę Dopierałę, które podkreśliły rolę czytelnictwa i instytucji kultury w życiu lokalnej społeczności.
Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, Panie bibliotekarki, ksiądz proboszcz oraz zaproszeni goście. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Honorata Kozłowska, Dyrektor CK Urszula Dopierała, Sołtys wsi Wilkowo Polskie Damian Apolinarski oraz pani bibliotekarka Aldona Cugier. Remont placówki przeprowadzono przede wszystkim z myślą o najmłodszych czytelnikach, więc w uroczystym przecięciu wstęgi brały także udział dzieci z Wilkowa Polskiego : Inga Apolinarska, Amelia Halasz oraz Olga Kurpisz.
Celem przeprowadzonego remontu było unowocześnienie przestrzeni bibliotecznej oraz dostosowanie jej do współczesnych potrzeb użytkowników. Wnętrze filii zmieniło się diametralnie, oprócz nowej podłogi, podwieszanych sufitów, zakupu mebli placówka zyskała także nową przestrzeń. Powstało piękne, duże pomieszczenie z przeznaczaniem na warsztaty i zajęcia dla dzieci a także łazienka i pomieszczenie socjalne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków biblioteki do odwiedzin i korzystania z nowej oferty. Wierzymy, że odnowiona przestrzeń stanie się miejscem inspiracji, rozwoju i integracji lokalnej społeczności.
Fotorelacja do obejrzenia tutaj.



