biesiada

25-lecie Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Wilkowianie”

Dnia 20 listopada 2021 r. w Wilkowie Polskim odbyła się biesiada, której organizatorem był Ludowy Zespół Śpiewaczy „Wilkowianie”. Biesiada była wyjątkowa, ponieważ zespół świętował 25-lecie istnienia.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Henryk Szymański, Wicestarosta Powiatu Grodziskiego Sławomir Górny, Radny Powiatu Grodziskiego Jan Grochowy, Zastępca Burmistrza Wielichowa Ewa Kasperska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Wielichowa Genowefa Feldgebel z radnymi Jackiem Piechotą i Krystianem Błażejczakiem, Dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie Grzegorz Herman oraz poprzedni dyrektor Jan Grześ.

Organizatorom w biesiadzie towarzyszył zespół „Zgoda” z Kamieńca, „Kokorzynianki” z Kokorzyna oraz Zespół Taneczny „Cybinka”.

Na wstępie Kierownik zespołu Zofia Cugier wraz z Dyrektorem Centrum Kultury podziękowali wszystkim członkiniom zespołu za podtrzymywanie tradycji i kultury ludowej oraz podziękowali za ogromne zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do budowania kultury muzycznej w naszej Gminie. Podziękowania otrzymali również Kierownik zespołu Zofia Cugier oraz kierownik muzyczny Damian Popiołkiewicz, który prowadzi zespół od samego początku.

Na wniosek Burmistrza Wielichowa Honoraty Kozłowskiej Zarząd Województwa Wielkopolskiego nadał Zespołowi Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, którą wręczył Henryk Szymański.

Po życzeniach rozpoczęła się część artystyczna. Po zaprezentowaniu się jubilatów, na scenie pojawił się Dario Isidoris, muzyczna niespodzianka od Pani Burmistrz Wielichowa Honoraty Kozłowskiej. Podczas trwania biesiady zaprezentowały się również zaproszone zespoły ludowe oraz zespół taneczny.

Był też czas na rozmowy przy wspólnym stole oraz tańce na parkiecie.

Zespół „Wilkowanie” bardzo serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować spotkanie a gościom za przybycie i za złożone życzenia.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI