Warsztaty robienia masy plastycznej świecącej w ciemności – glut- takie hasło rzucone dzieciom, od razu wzbudziło w dzieciach ogromne zainteresowanie i wywołało uśmiech na twarzach. Zabawy sensoryczne dostarczają dziecku różnorodnych bodźców, które stymulują jego zmysły. Dlatego warto organizować takie zabawy, które pomagają im prawidłowo się rozwijać a przy tym dobrze bawić. Glut -niepozorna zabawka a ma wiele zalet:
uczy cierpliwości i skupienia – dziecko musi w odpowiednich proporcjach dodawać do siebie składniki,
wycisza – zajmuje ręce, dziecko musi skoncentrować się na jej wykonaniu i jest jest zabawką sensoryczną – rozwijającą zmysł dotyku poprzez ściskanie, zgniatanie, wałkowanie.
Jak się bawić glutem i go zrobić? To nie takie proste! W tym wszystkim pomogły nam panie z firmy Hi Creative , które uprzyjemniły piątkowe popołudnie w bibliotece.
Ugniatanie, rozciąganie, robienie baniek a na koniec jeszcze obserwowanie swoich prac w ciemności – to wszystko przysporzyło dzieciom wiele radości.
W tej sprawie wszystko nie tylko zależy od wyobraźni, pomysłów i kreatywności dziecka ale również od osób, które im w tym pomogą. A z całą pewnością panie z firmy Hi Creative są w tym niezastąpione. Serdecznie polecamy! Dziękujemy.🙂
Fotorelacja do obejrzenia tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI