„W bibliotece znajdziesz wszystko
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz (…) „
W piątek -12 maja – na zakończenie Tygodnia Bibliotek, naszą filię biblioteczną odwiedziła grupa starszych i młodszych przedszkolaków z Wilkowa Polskiego.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dość sporo dzieci ( ku naszej radości) było już wcześniej w bibliotece, ale dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie się dzieci z biblioteką. Przedszkolaki poznały kodeks czytelnika oraz zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece.
Spotkanie to nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Książeczka z serii Kicia Kocia A. Głowińskiej pomogła jeszcze bardziej wprowadzić dzieci w temat zajęć. Historia o tym jak Kicia Kocia poszła z mamą do biblioteki i zobaczyła, że jest to bardzo ciekawe miejsce. W bibliotece można nie tylko wypożyczyć książki ale także zobaczyć teatr, spotkać się z pisarzem czy zrobić coś fajnego , tak jak u nas w „Klubie Fąfla”.
Aby nie być gołosłownym że w bibliotece można obejrzeć teatr, przedstawiliśmy dzieciom teatrzyk kamishibai, czyli teatr papierowy. Za pomocą pięknych ilustracji opowiedzieliśmy bajkę pt: „Noc w bibliotece”. Wszystkie dzieci przyznały, że nasza biblioteka jest miejscem równie magicznym, jak w tej bajce, i są bardzo ciekawe co dzieje się w niej w nocy🙂. Może kiedyś będą mogły się o tym przekonać😉np. podczas akcji „noc bibliotek”.
Wizytę w bibliotece zakończyło samodzielne oglądanie książeczek oraz zapewnienie o tym, że na pewno tu wrócą.
Dziękujemy paniom z przedszkola za promowanie biblioteki wśród najmłodszych i zapraszamy do kolejnych spotkań.
Krótka fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI