We wtorek 26 kwietnia, w ramach popularyzacji książek i czytelnictwa wśród dzieci, odwiedziliśmy ponownie nasze Przedszkole w Wilkowie Pol.
Z racji tego, że był to czas przedświąteczny to wszystkie dzieci z Paniami przygotowywały się do przyjęcia „zajączkowego gościa”. Nasze przedstawione dwa opowiadania były też w tym klimacie😉. Pierwsze opowiadanie zostało zaprezentowane w formie teatrzyku kamishibai pt: „Wielkanocny zajączek”. To barwnie opowiedziana i namalowana historia z pewnym wątkiem detektywistycznym. Z historii tej dzieci dowiedziały się skąd w ich koszyczkach biorą się pisanki i inne niespodzianki, i kto jest ich sprawcom. Na takie to właśnie niespodzianki liczyły też dzieci w przedszkolu 😊 i z tego co nam wiadomo – nie zawiodły się😀!
Druga przeczytana bajka „Wielkanocny konkurs” – to zabawna historia, ulubionego bohatera serialu telewizyjnego dla dzieci – „REKSIO”. Przyjaciel z podwórka – kogut- ogłasza konkurs na najciekawszy znaleziony ślad nadejścia wiosny. Wszyscy przyjaciele Reksia z podwórka angażują się w poszukiwania. Reksio i Azor chcą odszukać najbardziej według nich wyjątkowych śladów czyli kotków. Niestety pomylili szare miauczące kotki z prawdziwymi śladami wiosny, czyli wierzbowymi kotkami😅. Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawnie opowiedziana przygoda Reksia.
Dziękujemy Paniom z Przedszkola za miłe przyjęcie i zapraszamy do biblioteki.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI