”Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który trwa od 1-7 czerwca 2023r. To akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom.

Nasza filia biblioteczna postanowiła również przyłączyć się do tej akcji. I tak w poniedziałek 5 czerwca odwiedziliśmy nasze Przedszkole w Wilkowie Polskim prezentując dwie bajki z teatrzyku kamishibai. Młodsza grupa wysłuchała bajki pt: „Żółw i zając” a 5 latki „O borsuku, który na cały  świat się obraził”. Obie te bajki są z pozytywnym przesłaniem: wytrwałość i pilność prowadzi do sukcesu a obrażanie się nie ma najmniejszego sensu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej wizycie nasze najmłodsze dzieci zachęcą rodziców do codziennego czytania im bajek. Jest to bowiem sposób nie tylko skuteczny, ale też tani i przyjazny dziecku, aby wspomóc dziecko w jego rozwoju intelektualnym i emocjonalnym. Warto czytać dzieciom, bez względu na to, w jakim jest wieku. Pokażmy, że nie tylko media mogą być atrakcyjne. Nauczymy je zdrowego zabijania nudy. W końcu to właśnie my- dorośli- mamy znaczący wpływ na ich przyszłość.

Krótka fotorelacja tutaj.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI