Krzewiąc zainteresowania czytelnicze wśród dzieci 8 listopada 2023 r. odwiedziliśmy zerówkę w naszej Szkole w Wilkowie Pol.
Nie od dziś wiadomo o tym bowiem, że dobra promocja czyni cuda😊. Tym razem promocja biblioteki i czytelnictwa. Nasze wychodzenie z promocją książki poza bibliotekę ma na celu zaszczepienie praktyki czytania i zachęcenie dzieci do odwiedzania naszej biblioteki.
Tematem wizyty w zerówce był Dzień Postaci z Bajek, przypadający na 5 listopada.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania i obejrzenia Teatrzyku Kamishibai „Kot w Butach”. Teatrzyk ten stał się dobrym sposobem na zaprezentowanie dzieciom bajki – w innej formie. Pomimo tego, że była to znana już bajka, dzieci z wielką uwagą śledziły kolejne odkrywane karty z naszego papierowego teatru.
Kolejnym punktem programu był quiz, sprawdzający znajomość przez dzieci bohaterów bajek. Był to quiz w formie krzyżówki, która po rozwiązaniu wskazywała hasło. Okazało się, ze dzieci znakomicie poradziły sobie z wszystkimi pytaniami. Nasze spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przyniesie efekty . Wszystkie dzieci zgodnie zapewniły, że będą częściej odwiedzać naszą bibliotekę. Tak więc zapraszamy Rodziców do przychodzenia z dziećmi. Bowiem bajki, baśnie zarówno te czytane przez rodziców jak i same dzieci, odgrywają ważną rolę w ich życiu.
Dziękuję pani Basi za miłe przyjęcie.
Fotorelacja tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI