Czytanie książek to pewnego rodzaju terapia. Dla dzieci jest to terapia wspomagająca ich rozwój intelektualny ale również emocjonalny . Każda książka ma bohatera, który przeżywa rozmaite przygody, podejmuje mniej lub bardziej słuszne decyzje i przeżywa różne emocje. Dziecko, słuchając takiej historii, uczy się właściwego postępowania.
Z taką biblioterapią filia biblioteczna wybrała się do uczniów klasy pierwszej i zerówki w Wilkowie Polskim.
Książek, które są doskonałym źródłem wiedzy o emocjach jak i ważnych wartościach w życiu nie brakuje. Doskonałym wyborem była książka, z półki naszej biblioteki: „Opowieści o tym, co w życiu ważne” M. Michalaka, jak i teatrzyk kamishibai pt: „Odważny struś zostaje strażakiem”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały dwóch opowiadań i chętnie odpowiedziały na zadane im pytania. Historia o dzielnym strusiu wzbudziła wśród młodszych dzieci potrzebę porównania ich doświadczeń z bohaterem teatrzyku, który również jak oni, musiał przezwyciężyć swoje lęki i nauczyć się życia w grupie. Natomiast uczniowie pierwszej klasy wysłuchali bajki o szacunku , o tym w jaki sposób powinno traktować się innych i siebie. Po żywej dyskusji na temat opowiadania przyszedł czas na wręczenie skromnych upominków. Z racji tego, że są to uczniowie I klasy, to otrzymali książeczki z serii: „Już czytam sam” oraz imienne zakładki .
Spotkanie miało na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Mamy nadzieję również, że czytanie w szkole i zerówce, wsparte działaniami biblioteki, sprawi że dzieci będą odczuwały potrzebę słuchania a potem samodzielnego czytania- a co za tym idzie-odwiedzania naszej biblioteki. Zdjęcia tutaj

GODZINY OTWARCIA:

  • poniedziałek 08.00-16.00
  • wtorek 09.00-17.00
  • środa 09.00-17.00
  • czwartek 09.00-17.00
  • piątek 09.00-17.00
  • sobota 8:00-12:00

    (dwa razy w miesiącu)

obrazek grafik
KATALOG BIBLIOTEKI
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ BIBLIOTEKI