W dniu 8 kwietnia, z inicjatywy Burmistrz Honoraty Kozłowskiej, w Centrum Kultury w Wielichowie odbył się koncert pod tytułem „Nasze Myśli i Serca z Wami” dla uchodźców z Ukrainy.

Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu ukraińskiego i polskiego. Następnie głos zabrała Burmistrz Honorata Kozłowska, która w krótkiej przemowie, tłumaczonej również na język ukraiński, powitała przybyłych gości.

W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym, wystąpiły dzieci polskie i ukraińskie, na co dzień uczęszczające do Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie.

Koncert był okazją do poznania się uchodźców z Ukrainy, którzy w obawie przed skutkami wojny mieszkają w różnych miejscowościach naszej gminy. Na spotkanie Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek w postaci pysznych ciast.

Były chwile radości i uśmiechu, chwile zadumy i wzruszeń, podczas których z oczu wielu popłynęły łzy.

Złożoność aktualnej sytuacji najlepiej oddała piosenka Czesława Niemena „Dziwny jest ten Świat”, której ostatnie słowa:

„Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to
Że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim”,

dają nadzieję na lepsze jutro.

Fotorelacja z wydarzenia proszę kliknąć tutaj

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
[fusion_events cat_slug="" past_events="no" order="ASC" number_posts="2" columns="1" column_spacing="" picture_size="auto" padding_top="" padding_right="" padding_bottom="" padding_left="" content_alignment="" content_length="" excerpt_length="" strip_html="" pagination="no" hide_on_mobile="small-visibility,medium-visibility,large-visibility" class="" id="" /]
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI