W późnych godzinach wieczornych zakończył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wszystko było inne, od programu artystycznego zaczynając na licytacjach kończąc. Jednak serca mieszkańców naszej gminy pozostały niezmienne, gorące i życzliwe dla wspaniałej akcji zapoczątkowanej dwadzieścia dziewięć lat temu. Nasz sztab #5942 po raz pierwszy zagrał samodzielnie i zebrał imponującą kwotę 75.860,77 . Jesteśmy dumni, że możemy grać w tak wspaniałej orkiestrze oraz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli działania organizacyjne i finansowe. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w tym roku zbierali pieniądze, dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom.

         Sztab 5942 już w październiku rozpoczął przygotowania do styczniowego finału. Zmiana terminu z 10 na 31 stycznia nie zmieniła niczego w przygotowaniach. Zawsze najwięcej się działo w trakcie finału, który ściągał do Łubnicy, Wilkowa i Wielichowa bardzo dużo osób. Obecnie zmuszeni zostaliśmy nagrać wszystkie występy i wyemitować w czasie transmisji on-line. Już od godziny 13 rozpoczęliśmy transmisję  wielichowskiego finału. Siedem godzin transmisji, kilkanaście godzin materiału filmowego to wszystko złożyło się na plon, który pozostał po imprezie. Ponieważ w przyszłym roku orkiestra zagra po raz 30 a w naszej gminie po raz 15 wszystkie nagrania posłużą do promocji wydarzenia.

         Już od godz. 00:00 po raz trzeci na myjni przy ul. Kościelnej w Wielichowie zagrała orkiestra. W ten sposób u nas rozpoczęliśmy finał. Natomiast od wczesnych godzin rannych wolontariusze kwestowali na rzecz orkiestry Impreza orkiestrowa po raz pierwszy zorganizowana została na Motostacji w Wielichowie. Sekcja Turystyki Motocyklowej LOK Wielichowo od dawna włącza się w orkiestrowe granie, ale w tym roku motocykliści postanowili zorganizować imprezę na stacyjce. Z zachowaniem reżimu sanitarnego można było przejechać się drezyną lub motocyklem.  Przed CK i na Motostacji można było podziwiać wraki ustawione przez Trzcinica Team. To kolejna niespodzianka dla publiczności i ważny wkład w program wielichowskiego grania. Do udziału w pracach na rzecz Orkiestry włączyło się bardzo wiele osób, firm i instytucji. Do długiej listy dochodzą przedszkola, strażacy, harcerze, Panie z BS Wielichowo, które od 2009 roku liczą pieniądze z aukcji oraz te, które uzbierali wolontariusze. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom oraz artystom, którzy swoimi występami wzbogacili program. W tym roku zagrali i wystąpili dla Państwa:

wszystkie grupy cheerleaderek działające przy CK, „Jak nie my to kto”, grupa najmłodsza i średnia, przedszkolaki z Przedszkola w Łubnicy i z Przedszkola „Świat Bajek” w Wielichowie, zuchy z 15 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Uśmiechnięte Chmurki” w Wielichowie, harcerki i harcerze z 9 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Buki” im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie, wokalistki przygotowane m.in. przez Damiana Popiołkiewicza, dzieci i młodzież ze Studia rock&rolla Jana Janury oraz DJ Matrix. W czasie transmisji bardzo często wracaliśmy do historii przypominając minione finały.

          Od 2012 roku w czasie finału licytujemy złote i srebrne serduszka, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku. Serduszka od początku ufundowane są przez firmę Grzybmar, a wykonywane przez firmę Karat.

         Wolontariuszką która zebrała największą kwotę podczas 29. Finału po raz drugi została Gabrysia Ceglarek, która zebrała 2.592,57 zł, natomiast najmłodszą wolontariuszką była Kornelia Radczyc.

          Dużym zaskoczeniem okazała, się także kwota zebrana przez dzieci do małych puszek, wynosząca ponad 1.000,00 zł.

 

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI