Ludowy Zespół Śpiewaczy „Wilkowianie” ma za sobą bardzo intensywny czas koncertów, biesiad i niezapomnianej zabawy w gronie przyjaciół i zaprzyjaźnionych zespołów.
Ludowi artyści pierwszy raz wzięli udział w II Przeglądzie Piosenki Biesiadnej, zorganizowanej 14 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim. Tegoroczna retro-biesiada odbywała się pod hasłem „A w sercu wiosna”. Spotkanie miało charakter towarzyski i integracyjny, a wszyscy uczestnicy po swoim występie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Kolejna imprezą w której udział wzięli nasi lokalni śpiewacy była biesiada „Na Świętojańska Nutę”, która odbyła się 23 czerwca w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pniewach. Oprócz wspólnych śpiewów, barwnego korowodu ulicami miasta nie zabrakło również puszczania wianków na Jeziorze Pniewskim. Ta coroczna zabawa cieszy się niezwykła popularnością, a obecność „Wilkowian” w tym przedsięwzięciu stała się już tradycją.
W niezwykle upalne popołudnie 8 lipca zespół zaprezentował się na „Święcie Kabaczka” w Dębcu Nowym. Na placu przy plaży odbył się przegląd zespołów ludowych, folklorystycznych i wokalnych.
Jesteśmy przekonani, że udział „Wilkowian” w tych licznych wydarzeniach pozostanie w pamięci uczestników jako ważny fragment radosnej atmosfery pełnej muzyki, śmiechu i wzajemnej życzliwości.

galeria zdjęć (kliknij)

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI