„W lesie jeża Szymona jesień pachnie liśćmi i późnymi jagodami. Piaszczysta droga grzeje łapki (…) Jeszcze tylko kilka słów zamienionych z przyjaciółmi z gospodarstwa i czas na sen.”
Tak zaczynają się przygody małego jeżyka w lesie w książce U. Sieńkowskiej-Cioch pt: „Przygoda jeża Szymona”. Tematem spotkania w bibliotece był-JEŻ. Dzieci wysłuchały opowiadania jak również ciekawostek o życiu jeży. Okazało się, że jeże zapadają w sen, tak jak w bajce- jeż Szymon, i wcale nie lubią jabłek, jak głosi plotka. Jeże żywią się owadami, dżdżownicami a nawet myszami. A o tym, że mają wyjątkową budowę, bo jego ciało pokrywa od 6-8 tys. igieł, to wszystkie dzieci wiedziały.🙂 Tak więc nie mogło być inaczej, zadaniem dzieci było zrobienie jeża z bibuły i rolki od papieru. Najwięcej pracy kosztowało dzieci zrobienie igiełek, ale jak zawsze wszystko wypadło wyśmienicie.
Miło nam poinformować, że kolejnym laureatem projektu „Mała książka-wielki człowiek” został Igor, który uzbierał komplet naklejek. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich rodziców dzieci w wieku 3-6 lat po odbiór wyprawek czytelniczych. Zdjęcia do obejrzenia tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI