POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ.
Dzień Niedźwiedzia Polarnego przypada na okres zimowy, a dokładnie na 27 lutego. Tym razem święto to stało się pretekstem do tematu zajęć w naszej bibliotece: MIŚ POLARNY I ZORZA.
Miś polarny jest zwierzęciem wzbudzającym dziecięcą sympatię. Jest puszysty, mięciutki , bielutki a jego pysk wygląda na uśmiechnięty😊. Ale raczej nic wspólnego z misiem przytulanką nie ma😊. Jest jednym z największych lądowych drapieżników, choć trudno nazwać go lądowym, gdyż bardzo dużo czasu spędza pływając i polując w wodzie. Jego łapa może osiągać rozmiar ośmiu dziecięcych „łapek” (zmierzyliśmy to😅). Futro niedźwiedzia polarnego w rzeczywistości nie jest białe, lecz przezroczyste, a przy tym bardzo czyste i dobrze odbija promienie słoneczne. Natomiast skóra niedźwiedzia polarnego jest czarna.
A co ma wspólnego miś polarny z zorzą polarną? A to, że tam gdzie mieszka – na Arktyce – na biegunie północnym, zorza polarna tworzy spektakularne świetlne pokazy ma niebie.
Dzieci miały okazję zobaczyć krótki filmik ukazujący to cudowne zjawisko oraz wysłuchać kilku ciekawostek o tych ssakach. To wszystko pozwoliło im wykonać piękne prace plastyczne o czym można się przekonać w naszej fotorelacji tutaj.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI