„Popołudnie z książką”.
Wielkimi krokami zbliża się Wiosna i Wielkanoc, a co za tym idzie czas poczynić przygotowania.
Na cotygodniowych, cyklicznych spotkaniach w naszej bibliotece staramy się aby znalazł się czas na pracę plastyczną oraz na czytanie . Tym razem dzieci wykonały piękne kurki, które mamy nadzieję, że zagoszczą na ich wielkanocnych stołach. Pracy było przy tym sporo, tak więc aby „Popołudnie z książką” było owocne😊, przy okazji wykonywania pracy, dzieci słuchały opowiadania.
Pierwsza grupa miała okazję wysłuchać książki pt: „Tata Oli przeklina” , a druga grupa opowiadania: „Królicza rodzinka”.
Pierwsza książka „Tata Oli Przeklina” to książka dla dzieci autorstwa T. Brunstrøma i T. Christoffersena, która wprowadziła dzieci w zabawną i szaloną historię o ojcu, który ma trudności z kontrolowaniem swojego języka w obecności córki. Porusza ona temat kontroli nad językiem i relacji rodzinnych w humorystyczny sposób. Dzieciom bardzo podobała się nie tylko treść, ale również ilustracje, które bardzo przemawiają do dzieci. Zobaczymy może niektóre dzieci podpowiedzą rodzicom, i czasem i im samym, sposób na nie używanie takich „przecinków”😉.
Kolejna przeczytana opowieść, dla dzieci z drugiej grupy, to historia z książki „Opowieści o tym, co daje moc ” M. Michalaka. Opowiadanie o chłopcu, który pokochał króliczą rodzinkę i oddał jej całe swoje serce i swój czas. Przekaz jaki niesie ta historia jest taki, że w życiu nie chodzi tylko o kupowanie i posiadanie, ale o dawanie i bycie z kimś razem. I to jest to, co daje nam w życiu moc😊. Oby zawsze każdy z nas pamiętał o tym. A cała ta książka jest pełna takich niesamowicie ważnych historii i co najważniejsze czeka w naszej bibliotece na wypożyczenie . Polecamy i zapraszamy!
A w galerii poniżej można obejrzeć efekty pracy dzieci.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI