W piątek 8 marca naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5 latków z Przedszkola w Wilkowie Polskim.
Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby zaprzyjaźnić dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze niż wizyta w bibliotece.
Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania jednej z przygód Kici Koci, a mianowicie „Kicia Kocia w Bibliotece”. To sympatyczna kotka, która zaprasza do wspólnej zabawy, gry na instrumentach, na basen ale także do… BIBLIOTEKI😊. Książeczka ta opowiada o tym jak Kicia Kocia wybiera się z mamą do biblioteki po tym jak okazuje się, że przeczytała już wszystkie książki w domu. Dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę, trafia też na spotkanie z autorką bajek. Przy okazji też dowiaduje się co można robić w bibliotece, oprócz wypożyczania książek.
Dzieci z wielką uwagą wysłuchały historii Kici Koci, a następnie dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dla większości dzieci, co bardzo nas cieszy, nie była to pierwsza wizyta – ale zasady zawsze warto przypomnieć! 😉A o tym co można robić (oprócz wypożyczania książek) większość dzieci przychodzących na nasze zajęcia biblioteczne doskonale wiedziała.
Na przedszkolaki czekały zagadki ze znajomości bajek i ich bohaterów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach i udowodniły, że bardzo dobrze znają świat bajek i baśni. W kolejnej części spotkania wszystkie 5 latki z zapałem zaangażowały się w wykonanie pracy plastycznej. Tym razem miały do wykonania zakładkę do książki ze swoim imieniem. Możemy stwierdzić, że prace wykonały na medal i mamy nadzieję, że będzie im służyła w ich przygodzie z czytaniem książek.
Nie możemy pominąć też super niespodzianki dla Pani Bibliotekarki. Z racji tego, że był Dzień Kobiet, dzieci przygotowały piękną laurkę, którą same wykonały. Dziękujemy za pamięć🥰
Niemal każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z obietnicą, że wróci do nas a dzieci niezapisane wrócą z rodzicami. I pierwsze efekty już są! 😀
Dziękujemy Paniom za chęć współpracy z naszą filią biblioteczną oraz za możliwość zapoznania dzieci z pracą bibliotekarza i naszą bogatą ofertą pozycji książkowych skierowaną właśnie do nich.
Do zobaczenia ponownie.
Zapraszamy do fotorelacji.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI