“Międzynarodowy Dzień Kropki” od 2008 roku na stałe już wpisał się do kalendarza świąt w szkołach, przedszkolach jak i bibliotekach. A stało się to za sprawą opowiadania z książki P. H. Reynoldsa „The Dot”.  Jest to opowiadanie o małej dziewczynce o imieniu Vashti ,która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Każdy z nas pragnie aby nasze dziecko wyrosło na pewnego siebie człowieka, z poczuciem własnej wartości  i głową pełną pomysłów. I właśnie Dzień Kropki  ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

My również w naszej bibliotece przyłączyliśmy się do obchodów tego święta. Zarówno w grupie starszej jak i młodszej dzieci najpierw wysłuchały opowiadania o małej Vashti  a później spróbowały  stworzyć swoje własne kropkowe dzieła. I oczywiście prace jak zawsze były ciekawe.

Zarówno na spotkaniu środowym jak i czwartkowym dzieci miały możliwość wykazać  się swoją bystrością uczestnicząc w zabawie „Kto widział kropki?”. Zadaniem dzieci było odnalezienie kropek ukrytych w bibliotece. Ale aby nie było zbyt łatwo, dzieci musiały zbierać kropki i wykonywać przeróżne zadania , np: rozkodowywać zaszyfrowane hasła czy odgadywać  zagadki.  Zabawa ta dostarczyła dzieciom wiele radości ale również zmusiła dzieci do wytężenia swoich umysłów 🙂

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkania .

Krótka fotorelacja tutaj.

obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI