W poniedziałek 3 kwietnia w filii bibliotecznej w Wilkowie Polskim mieliśmy przyjemność gościć pisarkę Moniką Sawicką- Kacprzak. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas 0-2 Szkoły Podstawowej Im. Kompanii Wilkowskiej Powstańców Wielkopolskich w Wilkowie Polskim.
Pani Monika rozpoczęła spotkanie od opowieści o swojej miłości i przyjaźni do zwierząt. Na podstawie książek o przygodach psa – Kajtka szczęściarza , autorka opowiedziała dzieciom jak i dlaczego należy opiekować się zwierzętami domowymi. Z uwagą i dużym zaangażowaniem maluchy słuchały opowieści o głównym bohaterze książki – malutkim piesku znalezionym w autobusie, który znalazł ciepły dom. Była to interesująca opowieść o wzajemnej przyjaźni człowieka i zwierzęcia, miłości, partnerstwie oraz odpowiedzialności. Które z dzieci nie kocha zwierząt?! Tak więc opowieść o istniejącym piesku Kajtusiu tym bardziej była ciekawa dla nich.
Na spotkaniu z pisarzem oczywiście nie może zabraknąć tematu o tym jak wygląda jego zawód. Skąd bierze pomysły na książki, co jest ich inspiracją, gdzie mieszkają pomysły, co to jest wyobraźnia i jak wygląda droga powstania książki oraz o czym najbardziej lubi pisać.
Na koniec dzieci mogły porozwiązywać zagadki, krzyżówki i rebusy. Dzieci po zajęciach wiedzą , jak opiekować się psem, jak reagować w trudnych sytuacjach i jak ważna jest odpowiedzialność za swojego pupila oraz z czym wiąże się praca pisarza.
Dziękujemy za interesujące spotkanie i zapraszamy do biblioteki po książki pani Moniki.
Zapraszam do fotorelacji.
obrazek grafik
GRAFIK ZAJĘĆ
KALENDARZ WYDARZEŃ
obrazek grafik
ŚWIĘTO PIECZARKI